Jesteś tutaj: Podopieczni By dać dzieciom to co najlepsze...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację

Wsparły 27 osoby

250000.00 zł (0.66%)

Brakuje jeszcze 248345.00 zł

Wesprzyj

Ostatnie wpłaty

Iza 300.00zł
Kasia 50.00zł
Darowizna anonimowa 50.00zł

Podziwiam. Dużo miłości Wam życzę! Dobro zawsze powraca.

Widzisz 3 ostatnie wpłaty na 27 wszystkich.

Wsparły 27 osoby

250000.00 zł (0.66%)

Brakuje jeszcze 248345.00 zł

Wesprzyj

Od marca 2013 roku pełnimy funkcję pogotowia rodzinnego w Sosnowcu.
W tym czasie w naszym domu schronienie znalazło blisko 70 dzieci, z czego większość znalazło kochające rodziny adopcyjne. Zmieniliśmy całe nasze życie, by móc pomagać dzieciom, które z różnych powodów nie mogą być ze swoimi rodzicami biologicznymi. Pomoc dzieciom stała się sensem naszego życia. Obecnie pod naszą opieką znajduję się dziewięcioro cudownych dzieci, a my pragniemy dać im jak największy komfort życia. Aktualnie jesteśmy jedynym pogotowiem rodzinnym do którego trafiają dzieci z interwencji, dlatego nie możemy się poddać. Musimy działać, by każde z nich mogło znaleźć u nas wsparcie.

Dzieci, które do Nas trafiają mogą tu odnaleźć poczucie bezpieczeństwa i miłość. 
W nocy bardzo często towarzyszy im płacz...
Nasza opieka to nie tylko przytulanie, ciepły posiłek, czy miejsce do spania. 
Ofiarujemy tym dzieciom również wsparcie psychologa oraz wsparcie w przypadku zaburzeń np. zespół FAS. 

Tu pojawia się mały problem..
Mamy tylko dwa pokoje w którym mogą przebywać dzieci. Marzymy o przebudowie części garażowej, by nie tylko dać komfort dzieciom, które są z nami, ale też po to by pomóc jak największe liczbie dzieci.

Firma budowlana dokonała wstępnej wyceny na przebudowę części garażowej na cele mieszkaniowe na kwotę, aż 200 000 zł netto.

W zakres prac wchodzić będzie m.in.:

  • demontaż konstrukcji garażowej,
  • zamontowanie stropu na konstrukcji ścian parteru o odpowiedniej nośności,
  • wykonanie ścian piętra,
  • wykonanie nowej więźby dachowej części garażowej,
  • wykonanie instalacji CO oraz WOD KAN,
  • docieplenie fundamentu oraz wylewki,
  • zabudowana konstrukcji ścian wewnętrznych,
  • docieplenie wewnętrzne,
  • ogrzewanie podłogowe na piętrze oraz na parterze.

Wierzymy, że z Państwa pomocą będziemy mogli dalej pomagać!
Te dzieci zasługują na to co najlepsze.

Z całego serca prosimy o wsparcie.

AKTUALNOŚCI TVP KATOWICE - 17.02.2021 

TELEKURIER - REPORTAŻ

Opinie rodzin adopcyjnych:

„Anię i Przemka znam od wielu lat... Cenię naszą znajomość za szczerość i wspólne wsparcie.
Kiedy dowiedziałam się, że postanowili zostać Pogotowiem Opiekuńczym dla dzieci nie byłam zdziwiona a wręcz przeciwnie, cieszyłam się, że podjęli taką decyzję bo są według mnie ludźmi „wyjątkowymi”. Ich wyjątkowość polega na tym, że są autentyczni: nikogo nie udają, mocno wierzą w swoje działania i absolutnie zawsze kierują się dobrem innych: w tym wypadku dzieci, które do nich trafiają. Miłość, wsparcie, zadbanie o poczucie bezpieczeństwa, zapewnienie odpowiedniej rehabilitacji czy pomocy medycznej/psychologicznej – to podstawy, które Ania i Przemek dają swoim podopiecznym.”

„Mój synek przez pierwsze osiem miesięcy swojego życia był w Pogotowiu Opiekuńczym w Sosnowcu u Państwa Anny i Przemysława Boguszów. I to jest najlepsze co mogło go spotkać od początku życia, biorąc pod uwagę okoliczności z jakimi przyszło mu się zmierzyć tuż po urodzeniu i odebraniu mamie biologicznej. Ania i Przemek to cudowni ludzie. W dzisiejszych czasach, w którym na każdym kroku słyszymy o krzywdzeniu dzieci, Oni je ratują. Przewartościowali całe swoje życie, aby pomóc tym najmniejszym. W swoim domu zapewniają dzieciom wszystko. Poczynając od dachu nad głową, poprzez szeroko rozumianą pomoc medyczną oczywiście udzielaną przez całą masę specjalistów, a kończąc na dawaniu siebie. Swojej miłości, czasu i wiedzy. Jak w domu. Bo przecież o to chodzi. Każde dziecko, aby móc się rozwijać potrzebuje ciepła domu, przytulenia, ukojenia... I to właśnie Państwo Bogusz dają „swoim” dzieciom.”

„Pamiętam pierwszą wizytę w domu Ani i Przemka! My byliśmy przerażeni, nasze (późniejsze) dziecko także, a uśmiech Ani i Przemka był tym co przeprowadziło nas przez ten trudny, ale też cudowny moment. Pogotowie Ani i Przemka to otwarte drzwi, otwarte ramiona. Oni przyjmują, tłumaczą, wspierają – nie krytykują, nie straszą, nie wykorzystują swojej przewagi nad kandydatami na rodziców adopcyjnych. Są ludźmi o wielkim sercu i wielkiej odwadze. Ania jest kobietą, którą można pytać o wszystko podczas procesu adopcyjnego; która stawia przed rodzicami trudne zadania (specjalnie!) i mówi: No dalej! Dasz radę! Nie wyręcza, towarzyszy. Przemek nigdy nie odmówi rozmowy, wsparcia. W pogotowiu miałam okazję nie tylko stać się przyszłą mamą, ale też zobaczyć z jakim zaangażowaniem Ania i Przemek walczą o dobro swoich dzieciaków. Wiele razy dzieje się to ich własnym kosztem. Zawsze robią więcej niż muszą. Podziwiam w nich to i jestem wdzięczna. Zresztą będę im wdzięczna do końca życia – za to, że wzięli na ręce i do serca mojego syna wtedy kiedy mnie przy nim jeszcze nie było.”

„Pani Ania i Pan Przemysław okazali się cudownymi ludźmi, którzy przeprowadzili nas przez cały proces – od momentu poznania dziecka poprzez naukę opieki nad maleństwem, aż do momentu rozprawy adopcyjnej. Są to cudowni rodzice dla każdego dziecka, które znajduje się pod ich opieką. W domu Państwa Bogusz zawsze panowała ciepła, rodzinna atmosfera, dzieci były radosne oraz zaopiekowane mimo ciężkiej sytuacji. Nie wyobrażamy sobie lepszego miejsca dla dzieci, które potrzebują miłości prawidłowego rozwoju emocjonalnego... Jesteśmy wdzięczni za wszystko, a przede wszystkim za to, że jesteśmy szczęśliwą rodziną dzięki Państwu Bogusz.”


Darowizny można przekazać poprzez płatności online na stronie Fundacji

lub przelewem tradycyjnym na konto Fundacji

w tytule wpisując: rozbudowa Pogotowia Rodzinnego w Sosnowcu
BANK ING 47 1050 1360 1000 0090 3033 8876 

Przelewy zagraniczne:
IBAN PL47105013601000009030338876 
Kod BIC Swift: INGBPLPW

MOŻESZ PRZEKAZAĆ RÓWNIEŻ SWÓJ 1% WPISUJĄC 
KRS 000504038 
CEL SZCZEGÓŁOWY: POGOTOWIE RODZINNE SOSNOWIEC

Fundacja powstała w celu niesienia pomocy ludziom, a w szczególności dzieciom i młodzieży, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.

GDZIE NAS ZNAJDZIESZ?

ul. Sportowa 2
41-205 Sosnowiec
fundacjanieinni@gmail.com

Pon-Pt: 07:30 -15:30

NA SKRÓTY