Jesteś tutaj: O nas

O nas

Fundacja „Nieinni" jest organizacją zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym Katowice Wschód wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego w Rejestrze Fundacji pod numerem KRS 0000504038.

SOSNOWIEC jest siedzibą i miejscem, w którym z wielkim zaangażowaniem wkładamy serce w Naszą pracę. To tutaj narodziła się myśl o powołaniu Fundacji „Nieinni". To miasto jest zalążkiem, w którym praca nad malutkimi projektami pozwoliła Nam rozwinąć skrzydła. Wolontariusze ze wszystkich warstw społecznych jednoczą się pod naszymi skrzydłami, by wspólnym wysiłkiem pozytywnie oddziaływać na lokalną społeczność.

Fundacja Nieinni za główny cel stawia sobie pomoc ludziom, a w szczególności dzieciom i młodzieży, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej oraz umożliwienie im rozwoju duchowego, intelektualnego i fizycznego.

Chcemy wspólnie stworzyć świadomość wśród społeczeństwa, że są ludzie, którzy potrzebują Naszej pomocy. Mamy nadzieję, że zwiększona świadomość społeczna doprowadzi do wzrostu zaangażowania, a co za tym idzie większej ilości wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i społecznych. Zwiększy to integralność lokalnej i krajowej wspólnoty i sprawi, że wszyscy będziemy żyć w trochę lepszym świecie, a na buziach dzieci pojawi się uśmiech.

"Jeśli ktoś pro­si Nas o po­moc,

to znaczy że jes­teśmy jeszcze coś warci."

Paulo Coelho