Jesteś tutaj: Podopieczni Pomóż mi mówić!

Wojtek 1500.00zł

Powodzenia

Darowizna 40.00zł

Na Start

Imię i nazwisko:  Data urodzenia:
Wiktoria Dąbrowska 13.11.2010 r.
Miejscowość: Cel:
Sosnowiec, śląskie rehabilitacja roczna

AKTUALIZACJA 01.04.2022

Wiktoria uczęszcza do 3 klasy szkoły podstawowej przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu.
Opóźniona mowa u Wiktorii do tej pory była dla wszystkich wielką zagadką, mamy nadzieję, że dotarliśmy do przyczyny.
Jak się okazało u Wiktorii zdiagnozowano niedosłuch na poziomie 40 dB.

Przez cały czas rozwoju zapewniano rodziców, że Wiktoria dobrze słyszy. Wynik badania słuchu po narodzinach wskazywał, że słuch u Wiktorii jest w normie.
Czy badanie było prawidłowo wykonane, tego się nigdy nie dowiemy...
Kolejne wizyty u audiologów, foniatrów i laryngologów nic nie wykazały.
Nawet lekarz neurolog nie potrafił podać przyczyny opóźnionej mowy.
Lekarze zapewniali, że Wiktoria dobrze słyszy, jednak okazało się inaczej.
Szukając przyczyny opóźnionej mowy zrobiono też przez badania genetyczne, które również nic nie wykazały.
Uczęszczając na zajęcia logopedyczne w ramach dni otwartych Wiktoria miała robione kontrolne badania słuchu.
Pierwsze badanie wyszło nieprawidłowo. W związku z tym ponownie trafiłyśmy na konsultacje do poradni audiologicznej (2021r.) i właśnie tam okazało się,
że wynik wcześniejszego badania został w dokumentacji Wiktorii (2014r.).

Żeby nie tracić więcej czasu lekarz skierował ją na powtórne badanie słuchu, które wykazało niedosłuch.
Badanie to było wykonane w znieczuleniu ogólnym w szpitalu w Katowicach.  Aktualnie czekamy na aparaty słuchowe.
W dalszym ciągu u Wiktorii występuje także wzmożone napięcie mięśniowe.
Wiktoria uczęszcza na basen oraz terapię u osteopaty. Rodzice próbują wszystkiego co wspomaga jej rozwój.
Mamy nadzieję, że to już koniec drogi w poszukiwaniu diagnozy .

Straconego czasu już nikt jej nie zwróci, więc musimy działać szybko.
Prosimy o wsparcie w dofinansowaniu do zakupu aparatów słuchowych - ich koszt wynosi, aż 14 540 zł.

Wiktoria urodziła się jako wcześniak w 36 tygodniu ciąży. Po porodzie została odwieziona do szpitalika dziecięcego na oddział intensywnej terapii z powodu niewydolności serduszka. Po dwóch tygodniach została wypisana do domu. Z zaleceń lekarskich była kontrola kardiologiczna w poradni kardiologicznej pod kontrolą, której jest do dzisiaj.

Nic nie wskazywało o problemach neurologicznych, których dzisiaj objawem jest opóźniona mowa. Z problemem tym walczymy od 3 roku życia Wiktorii.

Jesteśmy pod kontrolą poradni psychologiczno-pedagogicznej. Leczymy się w poradni kardiologicznej i neurologicznej. Z testów wykonanych w poradni Wiktoria korzysta z wczesnego wspomagania rozwoju. Uczęszcza na zajęcia logopedyczne, zajęcia koncentracji uwagi oraz zajęcia rehabilitacji z integracji sensorycznej.

Aby wspomóc opóźnioną mowę Wiktoria dodatkowo uczęszcza na dodatkowe zajęcia logopedyczne, podczas których ma wykonywane masaże języka , pobudzane są również ośrodki odpowiedzialne za mowę. Wykonane było również usg przezczaszkowe mózgu i rezonans magnetyczny. W ramach terapii logopedycznej podejmujemy wszelkiego rodzaju terapie m. in. Metodę Tomatisa , elektrostymulację języka oraz masaże mięśni twarzy.

Szykujemy się również do kolejnej metody - biofitbeek, jeśli nie będzie przeciwskazań neurologicznych. Wiktoria jest osobą bardzo pogodną lubianą przez dzieci. Uwielbia tańczyć oraz chodzić na basen.

Roczne koszty rehabilitacji wynoszą 15 000 zł, miesięcznie to 1 250 zł.

Prosimy o pomoc!

Darowinę możesz przekazać również na konto Fundacji "Nieinni"
Bank ING 47 1050 1360 1000 0090 3033 8876

Przelewy zagraniczne:
IBAN PL47105013601000009030338876
Kod BIC Swift: INGBPLPW

Przekaż Wiktorii swój 1%!

Kliknij w link poniżej, by poznać szczegóły. Prosto i za darmo rozlicz PIT.

Przekaż 1% naszej organizacji