Jesteś tutaj: Podopieczni Po terapii komórkami potrzebuję intensywnej rehabilitacji!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację

Wsparły 2 osoby

10000.00 zł (0.70%)

Brakuje jeszcze 9930.00 zł

Wesprzyj

Ostatnie wpłaty

Elżbieta 20.00zł
Wsparły 2 osoby

10000.00 zł (0.70%)

Brakuje jeszcze 9930.00 zł

Wesprzyj

Imię i nazwisko:  Data urodzenia:
Tymon Boś 25.10.2015 r.
Miejscowość: Cel:
Sosnowiec, śląskie rehabilitacja, terapia komórkami macierzystymi


Tymonek urodził się w 26 tygodniu ciąży, z powodu skrajnego wcześniactwa, niedotlenienia okołoporodowego, niewydolności oddechowej i krążeniowej, leukomalacji okołokomorowej oraz retinopatii wcześniaczej pozostaje pod stałą opieką wielospecjalistyczną. Jego pierwsze miesiące życia nie należały do najłatwiejszych, a my każdego dnia baliśmy się o to, że lekarzom nie uda się go uratować.

Po trzymiesięcznym pobycie na Oddziale Anestezjologii Intensywnej Terapii dla Noworodków i Dzieci w Sosnowcu - Tymonek wyszedł do domu, jednak uszkodzenia jego mózgu nie pozwalają mu rozwijać się prawidłowo.

Tymon był karmiony sondą dożołądkową przez ponad rok, dzięki intensywnym ćwiczeniom neurologopedycznym zaczął jeść, ale niestety tylko płynne posiłki (zmiksowane), jeszcze nie potrafi przeżuwać stałych posiłków. Przez pierwsze miesiące życia był mu podawany tlen, co wiązało się ze stałym monitorowaniem jego parametrów życiowych. Cały sprzęt do tego niezbędny był wypożyczony i dzięki niemu mogliśmy w porę reagować. Wiązało się to ze stałym czuwaniem nad nim.

Cały czas Tymonek był rehabilitowany prywatnie w warunkach domowych, ze względu na jego ciężki stan nie było możliwości korzystania z refundowanych rehabilitacji, których i tak nie ma zbył wiele. Pobyty na oddziałał rehabilitacyjnych nie wchodziły w rachubę, ponieważ byłby tam narażony na częste infekcje, które mogłyby zagrażać jego życiu.

Stała opieka wielospecjalistyczna jest mu niezbędna. Przez padaczkę lekooporną jego rozwój też jest często zakłócany, staramy się robić wszystko, żeby panować nad napadami, jednakże niejednokrotnie nie jest to możliwe, gdyż wyładowania w jego mózgu są zbyt duże.

Obecnie Tymon oprócz wielogodzinnych, niejednokrotnie bolesnych rehabilitacji ma również zajęcia, które bardzo lubi. Basen bardzo go rozluźnia i uspokaja, a dogoterapia wpływa na to, że każdego dnia staje się dzieckiem coraz pogodniejszym.

Niestety na dziecięce porażenie mózgowe nie ma lekarstwa, ale jest szereg innych możliwości, które mogą wpłynąć na zwiększenie sprawności chorych dzieci. Niestety uszkodzenie mózgu Tymonka jest na tyle rozległe i niestety nieodwracalne, że ten wachlarz możliwości bardzo nam się zawęził. Wierzymy w to głęboko, że podanie zdrowych komórek i intensywna rehabilitacja pomogą Tymonowi rozwijać się lepiej niż do tej pory.

 

Tymuś dzięki darczyńcom zakończył terapię komórkami macierzystymi. 

Każdy efekt, każda nowość, nawet najmniejszy postęp to dla Nas ogromny sukces. 
Po podaniu komórek macierzystych Tymcio:
- lepiej utrzymuje główkę 
- podejmuje próby wodzenia wzrokiem
- lepiej je płynne pokarmy i podejmuje próby gryzienia stałych pokarmów 
- śmieje się na głos 
- gaworzy.

Aktualnie największą i najważniejszą potrzebą jest intensywna rehabilitacja. To własnie dzięki niej Tymuś ma szansę poczynić najwieksze postępy.

Prosimy o wsparcie Tymeczka w tym najważniejszym starciu... by całe zaangażowanie z terapii komórek macierzystych nie poszło na marne.

Wykorzystajmy tą szansę!

Fundacja z przekazanych darowizn zakupiła również potrzebny sprzęt dla Tymusia. 

Dziękujemy, że jesteście! 


Darowinę możesz przekazać również na konto Fundacji "Nieinni"
Bank ING 47 1050 1360 1000 0090 3033 8876

Przelewy zagraniczne:
IBAN PL47105013601000009030338876 
Kod BIC Swift: INGBPLPW

Przekaż Tymusiowi swój 1%! 

Kliknij w link poniżej, by poznać szczegóły. Prosto i za darmo rozlicz PIT. 

Przekaż 1% naszej organizacji

Fundacja powstała w celu niesienia pomocy ludziom, a w szczególności dzieciom i młodzieży, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.

GDZIE NAS ZNAJDZIESZ?

ul. Sportowa 2
41-205 Sosnowiec
fundacjanieinni@gmail.com

Pon-Pt: 07:30 -15:30

NA SKRÓTY