Jesteś tutaj: Podopieczni Ratujemy nóżkę Mikołaja!

Karol 25.00zł

Dużo zdrowia

Kk 25.00zł

Darowizna anonimowa 20.00zł

Wracaj do zdrowia

Mikołaj urodził się zdrowy, dostał 10 punktów w skali Apgar. Pierwsze problemy zostały wykryte późno, dopiero gdy chłopiec zaczął naukę chodzenia. Mikołaj ma zaburzenia koordynacji ruchowej, co można skorygować intensywną rehabilitacją, odpowiednią ortezą i niestety operacją.

Mikołaj ma wzmożone napięcie mięśniowe w prawej nodze. Nie jest w stanie postawić całej stopy na ziemi. Wskutek tego prawa noga chłopca może być krótsza, ponieważ mięśnie mogą nie nadążyć rosnąć. Mikołaj jest rehabilitowany codziennie. Jest to wielospecjalistyczna rehabilitacja ruchowa, która ma na celu jak najbardziej usprawnić chłopca, tak, by w przyszłości mógł być w pełni sprawny. Koszty miesięcznej rehabilitacji sięgają 2,5 tysiąca złotych. Do tego dochodzi sprzęt ortopedyczny jak ortezy oraz turnusy rehabilitacyjne. W ostatnim czasie w procesie leczenia i rehabilitacji Mikołaja pojawiła się wizja niezbędnej operacji. W grudniu 2021 roku chłopiec wraz z rodzicami odbył wizytę w Paley Institute w Warszawie, podczas której Mikołaj został zakwalifikowany do operacji nóżki, po której wymagane jest założenie gipsu na 6 tygodni oraz intensywna rehabilitacja w formie turnusu. Cena, która uwzględnia zabieg, gipsowanie i turnus to kwota 28 272,22 złote. Do tej kwoty należy doliczyć koszty zakwaterowania w Warszawie na 6 tygodni, które rodzice zmuszeni są pokryć z własnych środków.

Leczenie i rehabilitacja Mikołaja to duże codzienne koszty. Czasem jest tak, że jako mama muszę wybierać na co przeznaczyć pieniądze w pierwszej kolejności operacja, rehabilitacja w miejscu zamieszkania, turnus czy ortezy. Potrzeb Mikołaja jest bardzo dużo, dlatego pragniemy prosić o pomoc w pokryciu kosztów operacji i turnusu w Paley European Institute w Warszawie. Każda, nawet najmniejsza kwota przybliży nas do celu, jakim jest operacja w drodze do sprawności Mikołaja.

Mikołaj pomimo wszystko jest radosny i pełny życia. Największym szczęściem jest dla nas to, że synek rozwija się prawidłowo. Jest bardzo mądry i towarzyski. Podziwiam go, że na co dzień jest taki radosny, bo jego życie kręci się wokół szpitali i rehabilitacji. Czasami sam mówi mi, że jest już bardzo zmęczony ciągłą rehabilitacją, ale jest to dla niego jedyna szansa na odzyskanie pełnej sprawności  – mówi mama chłopca.

Darowizny można przekazać poprzez płatności online na stronie Fundacji
lub przelewem tradycyjnym na konto Fundacji
w tytule wpisując: Mikołaj Pieszczyk
BANK ING 47 1050 1360 1000 0090 3033 8876