Jesteś tutaj: Podopieczni "Podaruj Nadzieję: Remontujemy Naszą Fundacyjną Przestrzeń"

Natalka R. 100.00zł

Na dobry początek ????. Trzymamy kciuki za powodzenie przedsięwzięcia ✊????

"Podaruj Nadzieję: Remontujemy Naszą Fundacyjną Przestrzeń"

Nasze marzenie to stworzyć wyjątkowe miejsce, które będzie punktem spotkań dla naszych podopiecznych i ich rodziców. To miejsce, gdzie niepełnosprawność przestanie być barierą, a każdy będzie mógł się rozwijać i uczestniczyć w szkoleniach oraz terapiach. To nie jest tylko remont, to tworzenie przyszłości pełnej nadziei i możliwości.

"Twoje Serce, Nasza Nadzieja"

Naszym głównym celem kampanii "Podaruj Nadzieję: Remontujemy Naszą Fundacyjną Przestrzeń" jest pozyskanie środków na kompleksowy remont i wyposażenie naszego fundacyjnego pomieszczenia, które ma stać się nie tylko miejscem wsparcia dla osób niepełnosprawnych, ale także centrum edukacyjnym i integracyjnym dla całej społeczności. Dążymy do stworzenia otoczenia, które otworzy drzwi do nowych możliwości i zapewni komfortową przestrzeń do nauki i rozwoju dla naszych podopiecznych oraz ich rodziców.

Cele szczegółowe:

1. Remont i dostosowanie budynku: Chcemy zapewnić przystępny i dostępny lokal, który będzie bezpieczny i funkcjonalny dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. To miejsce, które przyciągnie i zintegruje ludzi.
  2. Nowoczesne wyposażenie: Nasz cel to zakup specjalistycznego sprzętu terapeutycznego oraz materiałów edukacyjnych, które umożliwią naszym podopiecznym rozwijanie swoich umiejętności i zdobywanie nowych doświadczeń.
  3. Spotkania i warsztaty: Pragniemy zorganizować regularne spotkania, warsztaty i wydarzenia kulturalne, które będą dostępne dla wszystkich, niezależnie od wieku, niepełnosprawności czy poziomu umiejętności.

Oto, jak planujemy wykorzystać naszą nową przestrzeń:

1. Spotkania i warsztaty dla każdego: Nasza przestrzeń będzie otwarta dla wszystkich. Planujemy organizować różnorodne warsztaty, szkolenia oraz wydarzenia kulturalne, które będą dostępne dla każdej osoby, niezależnie od jej umiejętności czy potrzeb. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.
  2. Wsparcie rodziców osób niepełnosprawnych: Nasza fundacja istnieje również po to, aby rodzinom osób niepełnosprawnych dostarczyć wsparcia i pomocy. Nasza nowa przestrzeń będzie miejscem, gdzie rodzice i opiekunowie będą mogli spotykać się, dzielić doświadczeniami i czerpać wzajemną siłę.
  3. Edukacja i rozwijanie umiejętności: Chcemy, aby nasza przestrzeń była centrum edukacyjnym, w którym wszyscy, niezależnie od wieku czy niepełnosprawności, będą mieli dostęp do nowoczesnych narzędzi i materiałów edukacyjnych, które pomogą w rozwoju i zdobywaniu nowych umiejętności.
  4. Integracja społeczna: Nasza przestrzeń będzie miejscem, w którym różne grupy społeczne spotykają się, uczą, inspirują i wspierają nawzajem. To miejsce, w którym różnice przestaną być barierą, a różnorodność będzie ceniona.
  5. Terapie indywidualne: Pragniemy wdrożyć w tym miejscu możliwość indywidualnych terapii dla potrzebujących.

Sala do spotkań z osobami niepełnosprawnymi i do prowadzenia szkoleń powinna być dostosowana do różnych potrzeb i rodzajów niepełnosprawności. Oto lista wyposażenia, które może być potrzebne w takiej sali:

1. Meble dostosowane: Wybór mebli z uwzględnieniem różnych rodzajów niepełnosprawności. Na przykład, krzesła z oparciami i podłokietnikami, które ułatwiają przesiadanie się osobom z trudnościami w poruszaniu się, a także miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich.
  2. Stół regulowany: Stół o regulowanej wysokości, który może być dostosowany do różnych potrzeb uczestników.
  3. Sprzęt audiowizualny: Telewizor, projektor, ekran i głośniki do prowadzenia prezentacji i szkoleń.
  4. Tablica lub flipchart: Do tworzenia notatek i rysunków podczas prezentacji i szkoleń.
  5. Komputer i sprzęt do prezentacji: Komputer z dostępem do internetu, oprogramowaniem do prezentacji oraz urządzeniem do przewijania slajdów.
  6. Sprzęt terapeutyczny: W zależności od potrzeb, może być konieczne dostarczenie specjalistycznego sprzętu terapeutycznego, takiego jak kule, balkonik, ławka terapeutyczna itp.
  7. Systemy wspomagające komunikację: Jeśli w grupie uczestniczą osoby z trudnościami w komunikacji, mogą być potrzebne specjalistyczne systemy komunikacji wspomagającej, takie jak tablice komunikacyjne, urządzenia do mówienia na głos czy oprogramowanie do komunikacji na tabletach.
  8. Oświetlenie: Jasne, ale miękkie oświetlenie, które nie powoduje odblasków ani zmęczenia wzroku.
  9. Rampy i podjazdy: Dla łatwego dostępu osób na wózkach inwalidzkich.
  10. Przystosowane toalety: W pobliżu sali powinny znajdować się toalety.
  11. Materiały edukacyjne: Pomoce dydaktyczne i materiały edukacyjne odpowiednie do prowadzonych szkoleń.
  12. Strefa relaksu: Obszar w sali, gdzie uczestnicy mogą zrelaksować się w trakcie przerw.
  13. Bezpieczeństwo: Odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe oraz procedury ewakuacyjne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
  14. Systemy audio-opisowe: Dla uczestników z wizualnymi lub słuchowymi ograniczeniami, systemy audio-opisowe mogą pomóc w zrozumieniu treści prezentacji lub wykładu.
  15. Klimatyzacja i wentylacja: Zapewnienie komfortowej temperatury i jakości powietrza w sali.
  16. Strefa do przerw: Kawa, herbata, woda i przekąski, aby uczestnicy mogli zregenerować siły w trakcie przerw.
  17. Miejsce na przechowywanie sprzętu: Szafki lub regały do przechowywania sprzętu i materiałów edukacyjnych.

Wyposażenie sali powinno być dostosowane do konkretnych potrzeb grupy, którą będziemy obsługiwać. Warto konsultować się z ekspertami ds. dostępności i osobami niepełnosprawnymi, aby zapewnić jak najlepsze warunki dla wszystkich uczestników.