Jesteś tutaj: Podopieczni Natalka Różycka

Darowizna anonimowa 100.00zł
Darowizna anonimowa 200.00zł
Darowizna anonimowa 30.00zł

Widzisz 3 ostatnie wpłaty na 44 wszystkich.

Wsparły 0 osoby

10000.00 zł

Brakuje jeszcze 10000.00 zł

Wesprzyj

Imię i nazwisko:  Data urodzenia:
Natalia Różycka 12.05.2016r.
Miejscowość: Cel:
Będzin, śląskie leczenie, rehabilitacja, pomoce edukacyjne

Natalia Różycka to mały waleczny aniołek z zespołem Frasera. Zespół ten charakterzuje się głównie skrytooczem (zarośnięte oczy) oraz innymi wadami wrodzonymi m.in. głuchotą, zrośnięte palce rąk i nóg, problemy z nerkami i inne. Jest to bardzo rzadka choroba generyczna ( mniej niż 1 przypadek na 100 tysięcy urodzeń).

U każdej osoby może inaczej się objawiać, ale zawsze dotyka oczu, nerek, twarzy, genitaliów.

U Natalki wystąpiły takie wady jak obustronne skrytoocze, dysmorfia, palcozrosty, anomalie gałek ocznych, dysplastyczne małżowiny uszne, rozstęp spojenia łonowego, przemieszczony odbyt, zatoka moczowo-płciowa, wielotorbielowatość lewej nerki, przepuklina pępkowa.

Najgorsze jest to, że Natala nie widzi i nie słyszy. Jedynym bodźcem jest dotyk, lecz też jest ograniczony ze względu na zrośnięte palce u rąk i nóg. Co do oczu niestety lekarze nie dają żadnych szans. Nie chcą podjąć się operacji otwarcia oczu, ponieważ podczas życia płodowego jej gałki oczne nie wykształciły się prawidłowo i po otwarciu najprawdopodobniej okazałoby się, że trzeba je całkowicie usunąć, co byłoby bardzo niekorzystne, ponieważ Natala ma poczucie światła.

Natalka jest bardzo ciekawa świata i niesamowicie uparta, zawsze dąży do celu. Dzięki procesorom BAHA nasza bohaterka zaczęła pięknie mówić.
Potrafi upomnieć się o łakocie i śpiewać ulubione piosenki. Natalka posiada duże poczucie światła, dzięki czemu w odpowiednich warunkach potrafi rozróżniać kolory.  Terapeuci są zaskoczeni jej sukcesami. Uczęszcza na wiele rehabilitacji, jednak najbardziej lubi hipoterapię oraz terapię widzenia.
Natalka ma za sobą już kilka operacji, przed nią w 2020 roku kolejna operacja rozdzielenia paluszków.
Po operacji będzie potrzebna rehabilitacja.
Rodzice marzą, by Natalka mogła pojechać na turnus rehabilitacyjny dostosowany do jej potrzeb.
Właśnie na ten cel potrzebne będzie minimum 5 000 zł., dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie.

W przyszłości potrzebna będzie operacja twarzoczaszki, być może również zabieg zatoki moczowo-płciowej oraz zabieg dot. przesuniętego odbytu.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ludzi o wielkim sercu Natalka posiada już dwa procesory BAHA! Dziękujemy!

W dalszym ciągu potrzebne są środki na rehabilitację i leczenie.

Wierzymy, że i to się uda!

Dziękujemy z całego serca wszystkim za pomoc i wsparcie!

Darowinę możesz przekazać również na konto Fundacji "Nieinni"
Bank ING 47 1050 1360 1000 0090 3033 8876

Przelewy zagraniczne:
IBAN PL47105013601000009030338876
Kod BIC Swift: INGBPLPW

Fundacja powstała w celu niesienia pomocy ludziom, a w szczególności dzieciom i młodzieży, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.

GDZIE NAS ZNAJDZIESZ?

ul. Sportowa 2