Jesteś tutaj: Podopieczni PILNA ZBIÓRKA NA APARATY BAHA! By poznać świat muszę go usłyszeć...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację

Wsparły 41 osoby

35000.00 zł (6.69%)

Brakuje jeszcze 32660.00 zł

Wesprzyj

Ostatnie wpłaty

Kasia 10.00zł

Powodzenia!

Miiii 100.00zł
Agata 20.00zł

Widzisz 3 ostatnie wpłaty na 41 wszystkich.

Wsparły 41 osoby

35000.00 zł (6.69%)

Brakuje jeszcze 32660.00 zł

Wesprzyj

Imię i nazwisko:  Data urodzenia:
Natalia Różycka 12.05.2016r.
Miejscowość: Cel:
Będzin, śląskie aparaty słuchowe, leczenie, rehabilitacja, pomoce edukacyjne

Natalia Różycka to mały waleczny aniołek z zespołem Frasera. Zespół ten charakterzuje się głównie skrytooczem (zarośnięte oczy) oraz innymi wadami wrodzonymi m.in. głuchotą, zrośnięte palce rąk i nóg, problemy z nerkami i inne. Jest to bardzo rzadka choroba generyczna ( mniej niż 1 przypadek na 100 tysięcy urodzeń).

U każdej osoby może inaczej się objawiać, ale zawsze dotyka oczu, nerek, twarzy, genitaliów.

U Natalki wystąpiły takie wady jak obustronne skrytoocze, dysmorfia, palcozrosty, anomalie gałek ocznych, dysplastyczne małżowiny uszne, rozstęp spojenia łonowego, przemieszczony odbyt, zatoka moczowo-płciowa, wielotorbielowatość lewej nerki, przepuklina pępkowa.

Najgorsze jest to, że Natala nie widzi i nie słyszy. Jedynym bodźcem jest dotyk, lecz też jest ograniczony ze względu na zrośnięte palce u rąk i nóg. Co do oczu niestety lekarze nie dają żadnych szans. Nie chcą podjąć się operacji otwarcia oczu, ponieważ podczas życia płodowego jej gałki oczne nie wykształciły się prawidłowo i po otwarciu najprawdopodobniej okazałoby się, że trzeba je całkowicie usunąć, co byłoby bardzo niekorzystne, ponieważ Natala ma poczucie światła.

Natalka w maju skończyła 2 latka i ku zdziwieniu wszystkich specjalistów odnosi wielkie sukcesy!

Jest bardzo ciekawa świata i niesamowicie uparta, zawsze dąży do celu to głównie te cechy pomagają jej w codziennych rehabilitacjach.

W krótkim czasie zaczęła dzielnie sama stawiać kroki, mimo dużego niedosłuchu nuci swoje ulubione melodie, a to nie wszystko.

Natalka ma duże poczucie światła, dzięki czemu pewnie idzie przed siebie. Terapeuci są zaskoczeni jej sukcesami.

Uczęszcza na wiele rehabilitacji, jednak najbardziej lubi hipoterapię oraz terapię widzenia.

W tym roku Naszą wojowniczka miała, aż dwie operacje. We wrześniu zabieg na przepuklinę pępkową oraz pachwinową, natomiast w grudniu odbyła się pierwsza operacja rozdzielania paluszków dłoni. Natalka zyskała "nowe" paluszki !

W przyszłości potrzebna będzie operacja twarzoczaszki, być może również zabieg zatoki moczowo-płciowej oraz zabieg dot. przesuniętego odbytu.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ludzi o wielkim sercu zakupiliśmy wspólnymi siłami jeden procesor BAHA dla Natalki!

W dalszym ciągu potrzebne są środki na drugi procesor, którego koszt wynosi 18 000 zł.

Wierzymy, że i to się uda!

Dziękujemy z całego serca wszystkim za pomoc i wsparcie!

Darowinę możesz przekazać również na konto Fundacji "Nieinni"
Bank ING 47 1050 1360 1000 0090 3033 8876

Przelewy zagraniczne:
IBAN PL47105013601000009030338876
Kod BIC Swift: INGBPLPW

Fundacja powstała w celu niesienia pomocy ludziom, a w szczególności dzieciom i młodzieży, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.

GDZIE NAS ZNAJDZIESZ?

ul. Sportowa 2