Jesteś tutaj: Podopieczni Natalka Różycka

Zdrówka kochanie

Darowizna anonimowa 1000.00zł

Trzymam kciuki Natalko!

Widzisz 3 ostatnie wpłaty na 73 wszystkich.

Wsparły 29 osoby

10000.00 zł (35.20%)

Brakuje jeszcze 6480.00 zł

Wesprzyj

AKTUALIZACJA 22.03.2021

Natalka w dalszym ciągu bierze udział w dużej ilości dodatkowych terapii.

Od września uczęszcza na terapię ręki, by wyeliminować przykurcze.
Natomiast od lutego 2021 roku bierze udział w terapii karmienia.

W trakcie terapii neurologopedycznej Natalka ma wykonywane masaże twarzy i głowy, by odwrażliwiać newralgiczne miejsca oraz przyzwyczajać ją do dotykania różnych faktur, w tym również pożywienia.

Natalka zaczęła samodzielnie trzymać łyżeczkę i trafiać do ust. Pozwala pracować tylko z serkiem homogenizowanym, jednak jest to dla Nas ogromna radość.

Dodatkowo Nasza dzielna bohaterka sama potrafi się rozebrać, wciąż pracujemy nad samodzielnym ubieraniem się.

Coraz więcej się komunikuje, jednak nadal niewyraźnie.

W tym roku priorytetem, są wszystkie badania - tomograf, rezonans oraz utrzymanie wszystkich terapii.
Wierzymy, że możemy liczyć na Państwa wsparcie!

Imię i nazwisko:  Data urodzenia:
Natalia Różycka 12.05.2016r.
Miejscowość: Cel:
Będzin, śląskie leczenie, rehabilitacja, pomoce edukacyjne

AKTUALIZACJA PAŹDZIERNIK 2020R.

Natalka ma za sobą już kolejną i mamy nadzieję ostatnią operacje rozdzielenia paluszków.
Dzięki ludziom dobrego serca mogła wyjechać na turnus rehabilitacyjny dostosowany do jej potrzeb.
W ostatnim czasie u Natalki ponownie pojawił się problem z nadwrażliwością szczególnie w obrębie głowy...
Natalka panicznie boi się wibracji i trudnych do przewidzenia sytuacji.
W takich przypadkach praca ze specjalistami to najlepsze co można zrobić.

Rodzice bardzo by chcieli, by Natalka mogła pojechać na krótki turnus rehabilitacyjny jeszcze w tym roku.
Właśnie na ten cel potrzebne będzie około 3 000 zł., dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie.
oraz zabieg dot. przesuniętego odbytu.

Zebrane darowizny będą przekazane na turnus rehabilitacyjny oraz bieżące leczenie Natalki.

Wierzymy, że Natalka może liczyć na Państwa wsparcie!

Natalia Różycka to mały waleczny aniołek z zespołem Frasera. Zespół ten charakterzuje się głównie skrytooczem (zarośnięte oczy) oraz innymi wadami wrodzonymi m.in. głuchotą, zrośnięte palce rąk i nóg, problemy z nerkami i inne. Jest to bardzo rzadka choroba generyczna ( mniej niż 1 przypadek na 100 tysięcy urodzeń).

U każdej osoby może inaczej się objawiać, ale zawsze dotyka oczu, nerek, twarzy, genitaliów.

U Natalki wystąpiły takie wady jak obustronne skrytoocze, dysmorfia, palcozrosty, anomalie gałek ocznych, dysplastyczne małżowiny uszne, rozstęp spojenia łonowego, przemieszczony odbyt, zatoka moczowo-płciowa, wielotorbielowatość lewej nerki, przepuklina pępkowa.

Najgorsze jest to, że Natala nie widzi i nie słyszy. Jedynym bodźcem jest dotyk, lecz też jest ograniczony ze względu na zrośnięte palce u rąk i nóg. Co do oczu niestety lekarze nie dają żadnych szans. Nie chcą podjąć się operacji otwarcia oczu, ponieważ podczas życia płodowego jej gałki oczne nie wykształciły się prawidłowo i po otwarciu najprawdopodobniej okazałoby się, że trzeba je całkowicie usunąć, co byłoby bardzo niekorzystne, ponieważ Natala ma poczucie światła.

Natalka jest bardzo ciekawa świata i niesamowicie uparta, zawsze dąży do celu. Dzięki procesorom BAHA nasza bohaterka zaczęła pięknie mówić.
Potrafi upomnieć się o łakocie i śpiewać ulubione piosenki. Natalka posiada duże poczucie światła, dzięki czemu w odpowiednich warunkach potrafi rozróżniać kolory.  Terapeuci są zaskoczeni jej sukcesami. Uczęszcza na wiele rehabilitacji, jednak najbardziej lubi hipoterapię oraz terapię widzenia.
Natalka ma za sobą kolejną i mamy nadzieję ostatnią operacje rozdzielenia paluszków.
Po operacji jest potrzebna intensywna rehabilitacja.

Dzięki rodzicom nawet w momencie, gdy nie ma dostępu do zajęć cały czas pracuje nad rozwojem i to ze znakomitym skutkiem.

Natalka zaczęła jeść łyżeczką, póki co tylko deserki jednak to ogromny krok!
Kolejnym sukcesem jest fakt, że Natalka mimo swojego żywiołowego usposobienia zaczęła chodzić za rękę :)
Pomijając wyżej wymienione postępy warto wspomnieć i pochwalić, że ta mała bohaterka coraz więcej mówi i pięknie śpiewa.
Z dnia na dzień widać niesamowite postępy.

Rodzice marzą, by Natalka mogła pojechać na turnus rehabilitacyjny dostosowany do jej potrzeb.
Właśnie na ten cel potrzebne będzie minimum 5 000 zł., dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie.

W przyszłości potrzebna będzie operacja twarzoczaszki, być może również zabieg zatoki moczowo-płciowej oraz zabieg dot. przesuniętego odbytu.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ludzi o wielkim sercu Natalka posiada już dwa procesory BAHA! Dziękujemy!

W dalszym ciągu potrzebne są środki na rehabilitację i leczenie.

Wierzymy, że i to się uda!

Dziękujemy z całego serca wszystkim za pomoc i wsparcie!

Darowinę dla Natalki możesz przekazać również na konto Fundacji "Nieinni"
Bank ING 47 1050 1360 1000 0090 3033 8876

Przelewy zagraniczne:
IBAN PL47105013601000009030338876
Kod BIC Swift: INGBPLPW

Przekaż Natalce swój 1%!

Kliknij w link poniżej, by poznać szczegóły. Prosto i za darmo rozlicz PIT.

Przekaż 1% naszej organizacji

Fundacja powstała w celu niesienia pomocy ludziom, a w szczególności dzieciom i młodzieży, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.

GDZIE NAS ZNAJDZIESZ?

ul. Sportowa 2